Projektowanie Elementów Graficznych - Logo, Ulotka, Wizytówka

A A A

W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno usługi graficzne związane bezpośrednio z projektowaniem stron internetowych (logo, szablon www), jak i ofertę dotyczącą projektowania elementów graficznych na potrzeby druku i reklamy, tj. projektowanie ulotek, wizytówek, logo, bannerów. Wszystkie prace graficzne studio Medyńscy Projektowanie wykonuje we własnym zakresie, a projekty które tworzymy, przyjmują w zależności od potrzeb, formę rastrową lub wektorową.

Na życzenie Klienta dokonujemy także redesign'u istniejącego logo lub konwersji projektów do form wektorowych w oparciu o dostarczone pliki.

Grafika Rastrowa. Obraz rastrowy przedstawiony jest za pomocą pikseli. Oznacza to, że podczas tworzenia określa się jego rozmiar, zależny często też od wymiarów umieszczonych w nim gotowych elementów (rozmiar zdjęć produktów, gotowego logotypu). W tym typie grafiki łatwo stworzyć fotorealistyczne grafiki, ale grafika taka ma zasadniczą wadę - nie można jej powiększyć bez utraty jakości. W takim przypadku niemożliwe będzie umieszczenie małego obrazu, np: naszego logo w rozdzielczości 66x40px, w projekcie wizytówki, gdyż po próbie rozciągnięcia za pomoca programu graficznego, otrzymamy obraz o brzydkim wyglądzie: przykład (skala wizytówki 1:1 w rozdzielczości 300 dpi). Tworząc więc elementy graficzne na potrzeby druku w postaci rastrowej, należy zadbać o wysoką rozdzielczość pliku wynikowego oraz jakość wykorzystanych w nim innych elementów - lepiej stworzyć duży plik, a potem do konkretnych usług zmniejszać, niż zrobic za mały którego się nie da potem wykorzystać nigdzie poza np; logo strony www. Grafiki rastrowe zalecamy w przypadku zastosowania w danym projekcie zdjęć (ale w rozdzieczości minimalnej dla danego projektu), które to wymuszą wersję rastrową, oraz gotowych grafik dla stron www (szablony www). Odradzamy jednak w przypadku druku wielkoformatowego, chyba że plik graficzny będzie w odpowiednim rozmiarze i rozdzielczości.

Grafika wektorowa. Utworzenie projektu w postaci wektorowej oznacza, że elementy zapisane są jako krzywe, a program graficzny umożliwia dowolne ich zmiany i przekształcenia w późniejszym procesie wykorzystania (najczęściej z tej metody zapisu korzysta poligrafia). Tak więc, zrobione za pomocą krzywych małe logo można wydrukować nawet jako bilboard, banner czy folię na szybę. Wadą jest utrudnione wykorzystanie fotorealistycznych elementów w takim projekcie, gdyż wymagają one czasochłonnej konwersji lub też gdy zostawimy takie elementy w formie rastrowej, przy przeskalowaniu projektu doprowadzimy do utraty ich jakości. Forma wektorowa nadaje się idealnie dla elementów graficznych, których wykorzystanie wymagać będzie skalowania (ten sam element zarówno dla małej wizytówki, jak i dla 10-cio metrowego bannera).

Przed przystąpieniem do prac prosimy o kontakt - zaproponujemy formę, w zależności od przeznaczenia projektu, wymiarów oraz oczekiwanych przez Państwo elementów. Czynniki te nie wpływają na koszt wizytówki.

Logo, Logotyp, Sygnet:

 • Tworzenie logo i sygnetów w formie wektorowej,
 • Tworzenie logo i sygnetów w formie rastrowej,
 • Konwersja logo do formy wektorowej,
 • Dobór grafiki ze stock'ów do projektów,
 • Unikalny i niepowtarzalny projekt lub redesign
Przykłady

Ulotki, Wizytówki, Plakaty:

 • Projekty jedno i dwustronne,
 • Projekty wektorowe i/lub rastrowe,
 • Dobór zdjęć ze stock'ów,
 • Dowolny format od wizytówki do B0 + bannery,
 • Projekty rastrowe o rozmiarze nawet 3m (bannery)
Przykłady

Grafika Inna:

 • Obróbka i retusz zdjęć cyfrowych,
 • Tworzenie grafiki dla stron www, szablony Allegro,
 • Projektowanie elementów graficznych (np. ikony),
 • Projektowanie i cięcie szablonów (layout/theme/template),
 • Czynności związane z prowadzeniem galerii, portfolio

Etapy pracy nad projektem graficznym

1Kontakt i poznanie oczekiwań są pierwszym i najważniejszym etapem współpracy. Zależnie od potrzeb, charakteru współpracy oraz możliwości logistycznych, może przyjąć formę wymiany mailowej, rozmowy telefonicznej lub też spotkania (Warszawa i okolice - poza Warszawą Klient pokrywa koszty dojazdu). Jak podpowiada nam doświadczenie, najczęstszym i najskuteczniejszym sposobem wymiany oczekiwań i poglądów jest rozmowa w cztery oczy. Wtedy to, nie tylko można poznać osobę, z którą nastąpi współpraca, ale i szczegółowo zidentyfikować potrzeby Klienta. Niemniej, gdy takiej możliwości nie ma, preferujemy kontakt mailowy - wtedy wszystkie ustalenia są spisane i nie pozostawiają niedomówień w sferze realizacji projektu. Podczas pierwszego spotkaniu lub tuż po nim, ale przed przystąpieniem do prac, spisujemy umowę, jeśli któraś ze stron sobie tego życzy (nie jest to warunek konieczny, gdyż już samo potwierdzenie mailowe nawiązania współpracy, jest zawarciem umowy). Spisana umowa wymaga podpisu obu stron, więc jeśli nie ma możliwości spotkania osobistego, trzeba uwzględnić czas na doręczenie przesyłki kurierskiej przy całkowitym czasie przeznaczonym na realizację zlecenia. W tym momencie dowiadujemy się, co Państwo chcielibyście zawrzeć w projekcie. Poznajemy preferencje co do układu i kolorystyki, a także, na podstawie wytycznych, podpowiadamy jaką forme ma przyjąć projekt..

2Zaliczka pobierana jest od każdego typu usługi oferowanej przez nasze biuro, z wyjątkiem konsultacji i prac informatycznych w rozliczeniu godzinowym. Proszę mieć bowiem na uwadze, że projektowanie, to nie sam produkt, a praca twórcza i sprzedaż wartości intelektualnej (pod postacią grafiki), której nie jesteśmy w stanie odzyskać, gdy raz już zostanie pokazana Klientowi, dlatego też w celu zabezpieczenia również naszych interesów pobierana jest przedpłata.

3Dostarczenie materiałów w przypadku projektowania grafiki nie jest elementem koniecznym, ale jeśli jakiś element ma zostać zawarty, musi być dostarczony przed przystąpieniem do prac. Do materiałów tych zaliczyć można: gotowe już utworzone logo do ulotki/wizytówki, zdjęcia na ulotkę/banner, grafika do logo. Często się zdarza, że firma posiada już jakiś element zaprojektowany w przeszłości i chciałaby go nadal wykorzystywać w kolejnych projektach. Może się zdarzyć, że przekazanie nam większej ilości gotowych elementów wpłynie na obniżenie ceny projektu, gdyż nie będziemy potrzebowali czasu na ich utworzenie.

4Wstępna propozycja czasem podawana jest jeszcze przed przystąpieniem do głównego etapu projektu. Jeśli kontakt przyjął formę rozmowy w cztery oczy, często już na pierwszym spotkaniu rysowany jest szkic grafiki. Jest to najlepsze i najbardziej czytelne wyjście, gdyż umożliwia skonfrontowanie i wprowadzenie poprawek na bieżąco. W przypadku, gdy współpraca jest zdalna, wstępny projekt tworzymy w oparciu o przesłane wytyczne (jeśli takowe są) po zaksięgowaniu zaliczki. Po utworzeniu kilku różniących się układem i kolorystyką wersji projektu, przesyłamy je Klientowi do oceny i akceptacji.

5Poprawki i rozliczenie, to ostatnie etapy tworzenia grafiki. Klient, po zapoznaniu się z propozycjami, wnosi swoje uwagi, na podstawie któych wprowadzamy zmiany. Po zakończeniu prac, przesyłamy dany plik do wglądu (np oznaczony znakiem wodnym). Po zaksięgowaniu drugiej raty, Klient dostaje drogą elektroniczną lub na nośniku (jeśli takie były ustalenia), plik pozbawiony zabezpieczeń, gotowy do dalszego wykorzystania lub druku. W przypadku, gdy projekt jest za duży, by przesłać go drogą mailową, zostaje wgrany na nasz serwer, a następnie Klient otrzymuje link do jego pobrania. Plik może zostać zapisany w dowolnym formacie: TIF, PNG, PSD dla plików rastrowych lub AI, SVG, PDF dla grafiki wektorowej. Na życzenie Klienta zapisujemy grafikę wektorową także w formatach TIF, PNG w wysokiej rozdzielczości. Czcionki zamieniamy zawsze na krzywe, chyba że wytyczne Klienta są inne.